Silindir Periyodik Kontrol

Silindir Periyodik Kontrol

SİLİNDİR yere düzgün bir şekilde serilmiş malzemenin üzerinden geçerek sıkıştırır ve dümdüz yapan iş makinesidir. Genellikle yol yapım işlerinde kullanılan ve olmazsa olmaz bir iş makinesidir. Her iki tarafında demirli ya da Çelik’ten yapılmış büyük boru şeklinde olan iş makinası silindirin bir çok alanda kullanılanları vardır. Toprak silindiri asvalt silindiri bir lastikli tekerlisini değiştir bulunmaktadır.

Yerdeki malzemeyi sıkıştırarak aralarda kalan boşlukları sıkça doldurur ve zemini pürüzsüz bir şekilde düzeltir. Ülkemizde yol yapım çalışmalarında gördüğünüz silindir trafiği çıkmadan ve işe başlamadan mutlaka bakım ve periyodik kontrolleri yaptırılmalıdır.

Bu tip iş makinaları 6331 sayılı kanun gereği değişik modları kullanımında SAĞLIK VE GÜVENLİK YÖNETMELİĞİ‘ne tabiidir sizde iş makineleri kontrollerini yaptırmak ve iş sağlığı güvenliğini almak istiyorsanız kontrollerinizi yaptırınız. Adreste olmuş kuruluşlarla yaptıracağınız muayeneler Avrupa standartlarındadır. Denetle mühendislerinin gerçekleştirdiği silindir muayenelerini ilgili ekipmanın ve yardımcı ekipmanların kaldırma işini güvenli olarak gerçekleştirebildiğini geçek manada test ve gerekliliklerini sağladığını kontrol ederek tespit edilen eksikleri uygunsuzlukları tehlikeli durumları raporlar.

İŞ EKİPMANLARI KULLANIMINDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ

Bu yönetmeliğin amacı iş yerinde iş ekipmanlarının kullanımı ile ilgili sağlık ve güvenlik yönünden uygulaması gerekli askeri şartları belirtmektedir. 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamına giren tüm işyerlerini kapsar.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununun 30 ve 31. maddeleri ile ilgili 9/1/1985 tarihli ve 3146 sayılı çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığının teşkilat ve görevleri hakkında kanunun 2 ve 12. maddelerine dayanılarak ve 3/10/2009 tarihli ve 2009/104/EC sayılı Avrupa birliği direktiflerine paralel olarak hazırlanmıştır.